Yatırım ve finans dünyası İzmir’de buluşuyor – 2023

Bu yıl 31. yaşını kutlayan Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD), iş dünyası için önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

ESİAD II. Yatırım Zirvesi, 21 Eylül’de İzmir İstinyepark Hyatt Regency’de gerçekleştirilecek. İş insanlarını zirveye davet eden ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, “Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Yatırım Zirvesi, finansmana erişim konusunda iş dünyasının pusulası olacak. Zirvenin bu konuda akıllardaki soruları gidereceğine ve yeni projelere ilham vereceğine inanıyoruz” dedi.

ESİAD olarak, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınması ve toplumsal gelişimi için pek çok çalışmaya imza attıklarını kaydeden Sibel Zorlu, zirve hakkında şu bilgileri verdi:

“ESİAD Yatırım Zirvesi, kurumsal finans kuruluşları, yatırım bankaları, fonlar ve finansal danışmanlık firmaları ve inşaat ve gayrımenkul geliştirme şirketlerinin önde gelen isimlerini sanayici ve iş insanlarıyla bir araya getiren önemli bir etkinlik. Bu yılki Yatırım Zirvesi’nde ana konuşmacımız Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş olacak. Oturumlarımızı 4 ana başlıkta gerçekleştiriyoruz. ‘Ortaklıklar ve Stratejik Birleşme ve Satın Alma Dünyasında Güncel Gelişmeler ve Beklentiler’, ‘Finansal Yatırımcılar ve Fonlar’, ‘Kurumsal Finansmana Erişimde Halka Arz ve Sermaye Piyasası Olanakları’ ve ‘Gayrımenkul ve İnşaat Proje finansmanı’ konularını ele alacağız. Oturum aralarını özellikle geniş tuttuk. Etkileşim ve network yaratmayı hedefliyoruz Bu zirve finansmana erişim konusunda iş dünyasının pusulası olacak.”

Yeni projeler için ilham kaynağı

Türkiye’deki şirketlerin en önemli sorunlarından birinin finansmana erişim olduğunu vurgulayan Zorlu, uluslararası rekabette güçlenmek ve ülke kalkınması için yatırım ve finansmana ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Zorlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“ESİAD Yatırım Zirvesi iş dünyasının en önemli sorunlarından birinin altını çiziyor: Finansmana erişim. Zirvede finansmana nasıl ulaşılır, finansmana ulaşılırken burada hangi seçenekler vardır, bunların maliyetleri nelerdir gibi belirli sorular karşımıza çıkıyor. Biz Yatırım Zirvesi’nde bu soruların cevaplarını ele alıyoruz. Her oturumun moderatörlüğünü konularında uzman, tecrübeli isimler üstleniyor. Konuşmacılara çeşitli deneyimler üzerinden tartışacakları bir ortam sunuyoruz. Vaka analizlerinin, tartışmaların iş insanlarına ışık tutacağına, akıllardaki sorulara farklı çözümler üretebilmelerine imkan sağlayacağına, yeni projeler ve gelecek için ilham vereceğine inanıyoruz.“

Yüksek katılım bekliyoruz

“Doğru Yatırım, Finansmana Erişim ve Güçlü Yarınlar” mottosuyla geçen yıl ilki düzenlenen zirvenin finans sektörünün önde gelen oyuncuları ile sanayici, yatırımcı, girişimci ve iş insanlarını buluşturan bir platform olduğunu kaydeden Zorlu, “Geçen yılki zirveye İstanbul, İzmir ve çevre illerden olmak üzere yaklaşık 350 kişi katıldı. 5 oturumda 27 konuşmacımız oldu. Yatırım bankaları, fonlar, aracı kurumlar ve danışmanlık şirketleri, girişim sermayesi fonları olmak üzere 50 kurumsal finans kuruluşu, sanayicilerimiz ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Bu yıl da büyük bir katılım bekliyoruz. İş ve finans dünyasını, Yatırım Zirvesi’ne katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Umarım içeriğimizi beğenmişsinizdir.

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın